Jak dobrze zacząć dzień – Nawyki sukcesu

Twoja produktywność i energia w ciągu dnia nie zależą tylko od Twojej motywacji. Twoją skuteczność definiują nawyki, które kształtują twoje życie. Na to czy Twój dzień będzie udany często decyduje to co robiłeś poprzedniego dnia czy bezpośrednio przed zaśnięciem.

Ludzi, którzy odnieśli wielkie sukcesy w życiu łączą określone nawyki, schematy działania. Nowe zwyczaje może wyrobić sobie każdy, więc dlaczego by nie wyrobić sobie nawyków, które są już sprawdzone przez innych i działają. To najlepsza droga do podniesienia jakości swojego życia!

Na powitanie dnia

Wstawaj i działaj

Nie wyleguj się w łóżku kolejnej godziny. Nie klikaj drzemki do ostatniej chwili. Wyrób sobie nawyk wstawania po 3 przeciągnięciach. Ludzie, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze wstają i działają. To podstawa, jeżeli chcesz cokolwiek zmienić. Wyrobienie sobie nawyku wstawania nie jest takie trudne po prostu… na początku musisz się do tego zmusić

Biegaj lub idź na spacer

Nie myj zębów, zostaw tę kanapkę po prostu ubierz buty ciuchy i idź tak jak jesteś. Obudzisz się natychmiast, dotlenisz się a w nagrodę dostaniesz jeszcze więcej czasu dla siebie. Wstań wcześniej jeżeli musisz. Ale gwarantuję Ci twoje samopoczucie poprawi się diametralnie. A o to przecież nam chodzi prawda? Osobiście wyrobiłem sobie nawyk biegania rano min 40min. Wstaję o 6 nawet w weekendy. Nie mogę się doczekać kiedy wstanę rano ubiorę buty i będę lepszy. To brzmi jak szaleństwo, ale taka jest prawda.

Dieta

Zjedź coś co da Ci energię na cały dzień.  Śniadanie daje Ci energię na długie godziny więc zadbaj o nie. Proponuję Ci wprowadzić do swojego życia „mózgodietę” w moim przypadku kolosalnie poprawiła ona moją sprawność. Dieta ta jest nastawiona konkretnie na sprawność umysłu i zdolności poznawcze. Jesteś tym co jesz, więc nie bądź hot-dogiem czy pączkiem.

 

Dzień wcześniej, przed snem.

Nawodnij swój organizm:

Wypij szklankę wody przed zaśnięciem, zwłaszcza jak jadłeś wcześniej coś co potencjalnie może wchłonąć dużo wody. Twój sen będzie o wiele bardziej regenerujący. Twój umysł będzie działał sprawniej i szybciej.  Tak samo z wstawaniem rano wypij wodę aby pobudzić swój organizm do działania. W ciągu całego dnia również warto jest nosić przy sobie butelkę z wodą i co jakiś czas brać z niej parę łyków. Sportowcy nie zalewają się wodą raz a porządnie, robią to cyklicznie i umiarkowanie.

Wymień powietrze w pokoju:

To właśnie z przemiany tlenu w Twoim organizmie bierze się najwięcej energii, więc dostarcz go sobie jak najwięcej! Jestem zwolennikiem szybkiego wietrzenia. Otwierasz okna maksymalnie jak się da po czym je zamykasz.  Tym sposobem nie wychładzasz ścian i mebli w pokoju i po prostu nie będziesz potem marznął. Jeżeli jest lato a za oknem komarów rój wtedy…. musisz już kombinować.

Zaplanuj co chcesz robić jutro:

Przygotuj sobie kartkę z zeszytu, napisz na niej co będziesz robił następnego dnia. Tym sposobem będziesz mógł zwolnić się od myślenia co jutro robisz. Nie musisz na niej pisać wielu punktów, proponowałbym 3 ważne dla ciebie cele na początek. Ich nadmiar przytłoczy Cię jak będziesz próbował je jutro zrealizować i tylko się zniechęcisz. Małe działania składają się na duże cele.

Nie jedz ciężkiego żarcia:

Pizza, kebab, zapiekanki, spagetti, odpadają. Najkorzystniej jest zjeść coś lekkiego. Płatki, kanapki… „mózgodieta”

Natrętne myśli:

Każdy się z nimi spotkał… rozpamiętujemy to co działo się poprzedniego dnia, obwiniamy się, przypominamy sobie negatywne sytuacje z życia bądź minionego dnia. Jeżeli chcesz możesz przeprogramować swój umysł. To nawyk, że masz w głowie takie myśli a nie inne. Po prostu świadomie je zignoruj. Nie zagłębiaj się w nie i zastąp je myślami pozytywnymi.  Zrób to na siłę jeżeli musisz, nie daj się swoim nawykom, nie jesteś nimi! Powtarzaj tak przez 21 dni. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie….

 

To jeszcze nie koniec!

Napisałem, wszystko co wiem o nawykach w tej książce. Przedstawiłem w niej sprawdzone skuteczne sposoby zmiany swoich nawyków. Jeżeli przyłożysz się do tego co napisałem w środku Twoje życie zmieni się na lepsze.

Gwarantuję Ci!

– Będziesz działał mądrzej, dlatego będziesz czerpał więcej satysfakcji z dnia.

– Uwolnisz  swój potencjał, będziesz odważniej działać, myśleć co poprawi Twoje życie.

–  Ruszysz z miejsca, i zaczniesz działać zmieniając się na lepsze z dnia na dzień

– Twoje podejście do życia zmieni się a ty będziesz funkcjonował szybciej i efektywniej

– Dotlenisz swój umysł, dostarczysz witamin, naładujesz się energią!

– Zmiany, które wprowadzisz zostaną z Tobą i będą wpływać na Twoje życie do jego końca!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *